Sort by
  • The Big 4

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • A Boarding School

    ★★★★

  • Falling for Christmas

    ★★

  • The Red Point of Marriage

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★★½

  • Blonde

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Wildcat

    ★★★★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Stealing Raden Saleh

    ★★★★½

  • Darlings

    ★★★½

  • Wedding Season

    ★★★★

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Wilderness

    ★★★

  • Suka Duka Berduka

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • A Hundred Flowers

    ★★★★★

  • Sunday

    ★★★

  • Broker

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Cairo Conspiracy

  • Little Nicholas

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Three Widows Against The World

    ★★★

  • Our Father

    ★★★

  • The Last Sunset

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Gara-Gara Warisan

    ★★★

  • KKN di Desa Penari

    ½

  • Crush

    ★★★½

  • Metal Lords

    ½

  • A Short Story

    ★★★½

  • Fast & Feel Love

    ★★★½

  • Green Mothers' Club

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Umma

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Worst Roommate Ever

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Before, Now & Then

    ★★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★½

  • Kongsi Raya

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Leonor Will Never Die

    ★★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • A Daughter's Lullaby

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Reflection of a Loner

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Nothing Serious

    ★★★★

  • Please Be Quiet

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½