• Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★