Sort by
  • The Other Zoey

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★

  • Choose Love

    ★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • May December

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Beautiful Disaster

    ★★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★

  • Not Okay

    ★★

  • Honor Society

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • Crush

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Hating Game

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

    ★½

  • The Voyeurs

  • Free Guy

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Last Night at the Strip Club

    ★★★

  • Firebird

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Moxie

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Rhubarb

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★