Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Minor Details

Minor Details

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Firebird

Firebird

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Last Night at the Strip Club

Last Night at the Strip Club

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Song of Love

Song of Love

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry