Sort by

sofia has logged 37 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Last Night at the Strip Club

Last Night at the Strip Club

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Song of Love

Song of Love

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Damned If You Don't

Damned If You Don't

1987
×
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Edit this entry  
16
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moxie

Moxie

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
She's All That

She's All That

1999
×
Read the review Edit this entry  
14
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry