Sort by

Owen has logged 27 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cat's Cradle

Cat's Cradle

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Corner in Wheat

A Corner in Wheat

1909
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Death's Marathon

Death's Marathon

1913
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1897
×
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry