• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Cabeza Perdida

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Lipothymia

  • Devs

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Pacto de Fuga

    ★★★½

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Eye for an Eye

    ★★

  • Judy

    ★½

  • The Fanatic

    ½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Atlantics

    ★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Them That Follow

    ★★½

  • Luce

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★

  • Monos

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★