• The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternals

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Voyagers

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Play It Safe

    ★★★

  • Gaia

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Sweat

    ★★

  • Nomadland

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★½

  • His House

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • The Gentlemen

  • The Queen of Black Magic

    ★★★½

  • Impetigore

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far From Home