• Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • The Artist

    ★★★★½

  • In The Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Dream Horse

    ★★★★

  • Around the World in Eighty Days

    ★★★★

  • Driving Miss Daisy

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Barbie as The Princess & the Pauper

    ★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★½

  • The Rewrite

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Beastie Boys 'Horseplay'

    ★½

  • Patton

    ★★

  • Face The Music

    ★½