• The Dig

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Great Pretender

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Giri/Haji

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • The Biggest Little Farm

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Evil Genius

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Being Frank: The Chris Sievey Story

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Benji

    ★★★