• Birds of Paradise

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • Come From Away

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★★½

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★★★

  • The Chair

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Descendants: The Royal Wedding

  • Spin

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Naomi Osaka

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Jolt

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • False Positive

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Pray Away

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • 30 for 30: The Bunny & the GOAT

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Lesbian Bar Project

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Borat: VHS Cassette

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Pride

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • New York City Ballet

    ★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Hemingway

    ★★★★

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Amy Tan: Unintended Memoir

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Music