Sort by

Thomas has logged 53 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Powers of Ten

Powers of Ten

1977
×
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Civil Dead

The Civil Dead

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cold Hell

Cold Hell

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hypochondriac

Hypochondriac

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bros

Bros

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Billy Joel - Live at Yankee Stadium

Billy Joel - Live at Yankee Stadium

1990
×
Read the review Edit this entry  
09
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pretty Problems

Pretty Problems

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Luz

Luz

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Smile

Smile

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry