Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★
Read the review Edit this entry