James has logged 25 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
xXx

xXx

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dirty Girl

Dirty Girl

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Superman

Superman

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lay the Favorite

Lay the Favorite

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Barrens

The Barrens

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Q

John Q

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry