• Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Sasquatch

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Q: Into the Storm

  • OnlyFans: Selling Sexy

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • The Lady and the Dale

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Seduced: Inside the NXIVM Cult

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • This Is Paris

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Unsubscribe

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Feels Good Man

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Bad Hair

  • Cuties

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Bombshell

  • The Devil Next Door

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Hustlers

  • The Platform

    ★★★½

  • Collective

  • Joker

  • Tell Me Who I Am

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Drag Kids

  • The Act

  • Pet Sematary

  • Us

  • The Peanut Butter Falcon

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • Fyre

  • Surviving R. Kelly

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Bird Box

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

    ★★½

  • The Perfection

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Cam

  • Sharp Objects

    ★★★★★