thori has logged 306 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Archive

Archive

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Das perfekte Geheimnis

Das perfekte Geheimnis

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Breaking Surface

Breaking Surface

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crown Vic

Crown Vic

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Collini Case

The Collini Case

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Body Cam

Body Cam

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love at Second Sight

Love at Second Sight

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Boyka: Undisputed IV

Boyka: Undisputed IV

2016
×
★½
Edit this entry  
07
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Sisters in Arms

Sisters in Arms

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Undisputed III: Redemption

Undisputed III: Redemption

2010
×
★½
Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Force of Nature

Force of Nature

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Amundsen

Amundsen

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Undisputed II: Last Man Standing

Undisputed II: Last Man Standing

2006
×
★★½
Edit this entry  
23
John Carter

John Carter

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Undisputed

Undisputed

2002
×
★★
Edit this entry  
20
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Becky

Becky

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
15 Minutes of War

15 Minutes of War

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Jexi

Jexi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Anderson Tapes

The Anderson Tapes

1971
×
★★★
Edit this entry  
04
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Circle

Circle

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Plunkett & MacLeane

Plunkett & MacLeane

1999
×
★★★
Edit this entry