thori has logged 27 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burning

Burning

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bandidas

Bandidas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Criminal

Criminal

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Drive

Drive

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
If Looks Could Kill

If Looks Could Kill

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Captain

The Captain

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Space Between The Lines

The Space Between The Lines

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry