Sort by
  • Beau Is Afraid

  • Pretty Baby: Brooke Shields

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • 80 for Brady

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Pamela, A Love Story

  • Babylon

    ★★★★★

  • Strange World

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

  • TÁR

  • Nope

  • Where the Crawdads Sing

  • Thor: Love and Thunder

  • Broker

  • Elvis

  • Decision to Leave

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Bodies Bodies Bodies

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Eternals

  • Encanto

  • Robin Robin

  • The Tragedy of Macbeth

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

  • Cyrano

    ★★★★

  • King Richard

  • Belfast

  • The Power of the Dog

  • Parallel Mothers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

  • The Green Knight

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The Windshield Wiper

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Velvet Underground

  • Annette

  • Black Widow

    ★★★★

  • Dating & New York

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

  • Raya and the Last Dragon

  • Us Again

  • The Sparks Brothers

  • CODA

  • Flee

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • A Recipe for Seduction

    ★★★★★