Sort by

Riley has logged 244 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocky

Rocky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunderheart

Thunderheart

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read prior review Edit this entry  
29
King Kong

King Kong

1933
×
★★★
Edit this entry  
29
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
Edit this entry  
27
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rumble: The Indians Who Rocked the World

Rumble: The Indians Who Rocked the World

2017
×
Edit this entry  
25
John Leguizamo's Latin History for Morons

John Leguizamo's Latin History for Morons

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
Edit this entry  
21
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reel Injun

Reel Injun

2009
×
Edit this entry  
20
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dance Me Outside

Dance Me Outside

1994
×
Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Edit this entry  
08
This Is Nollywood

This Is Nollywood

2007
×
Edit this entry