Sort by

Riley has logged 114 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
King in the Wilderness

King in the Wilderness

2018
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
05
Company

Company

2008
×
Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
02
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
Edit this entry  
24
Dr. No

Dr. No

1962
×
Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
13
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Day the '60s Died

The Day the '60s Died

2015
×
Edit this entry  
07
Paul Bunyan

Paul Bunyan

1958
×
Edit this entry  
06
Holy Flying Circus

Holy Flying Circus

2011
×
★★
Edit this entry  
05
Treasure Island

Treasure Island

1950
×
Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1960
×
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

1950
×
Edit this entry  
23
Trailer Horn

Trailer Horn

1950
×
Edit this entry  
23
Pluto and the Gopher

Pluto and the Gopher

1950
×
Edit this entry  
23
Food for Feudin'

Food for Feudin'

1950
×
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
19
Beaver Valley

Beaver Valley

1950
×
Edit this entry  
19
Pluto's Surprise Package

Pluto's Surprise Package

1949
×
Edit this entry  
19
Pluto's Sweater

Pluto's Sweater

1949
×
Edit this entry  
19
Winter Storage

Winter Storage

1949
×
Edit this entry  
19
All in a Nutshell

All in a Nutshell

1949
×
Edit this entry  
15
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
Edit this entry  
13
Help!

Help!

1965
×
Edit this entry  
09
Contempt

Contempt

1963
×
Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
Edit this entry  
01
Melody Time

Melody Time

1948
×
Edit this entry  
01
Mickey Down Under

Mickey Down Under

1948
×
Edit this entry  
01
Bone Bandit

Bone Bandit

1948
×
Edit this entry  
01
Pluto's Purchase

Pluto's Purchase

1948
×
Edit this entry  
01
Mickey and the Seal

Mickey and the Seal

1948
×
Edit this entry  
26
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Head

Head

1968
×
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Respect

Respect

2021
×
Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry