Sort by

Sean has logged 24 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Slice

Slice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
22 July

22 July

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Edit this entry