Sean has logged 296 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Edit this entry  
28
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★½
Edit this entry  
25
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★½
Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
12
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★½
Edit this entry  
11
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
11
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry