Sean has logged 26 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
Read the review Edit this entry  
21
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Edit this entry  
04
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
½
Edit this entry