• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Metal Lords

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★½

  • There's No End

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hysteria

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • When We Fell

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

    ★★

  • The Crossing

    ★★½

  • Bestia

    ★★★½

  • Awake

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • A Viral Spiral

    ★★

  • Oh No!

    ★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Shangri-La

    ★★

  • Finding Jesus

    ½

  • Cops and Robbers

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Loop

    ★★★½

  • Bad Seeds

    ★★★½

  • Monster Hunter

  • Mank

    ★★★★