Sort by

ThreeBeaverss has logged 71 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Crazy World

Crazy World

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Edit this entry  
12
Godland

Godland

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Corsage

Corsage

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
Edit this entry  
01
Nuclear Family

Nuclear Family

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Pilgrims

Pilgrims

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
29
David Chase: A Sopranos Session

David Chase: A Sopranos Session

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amour

Amour

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saving Capitalism

Saving Capitalism

2017
×
Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
Read the review Edit this entry  
02
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Problemo

Problemo

2018
×
Edit this entry  
31
Stoker

Stoker

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Reprise

Reprise

2006
×
★★★
Edit this entry