joy has logged 78 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
In Time

In Time

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Looper

Looper

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
The Beautiful Person

The Beautiful Person

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★½
Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Call Me Son

Don't Call Me Son

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Amor e Sorte

Amor e Sorte

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knowing

Knowing

2009
×
★★★½
Edit this entry