• Tarzan & Jane

    ★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★★

  • Ice Age

    ★★★

  • A Walk to Remember

    ★★★

  • Dark Water

    ★★★½

  • Not Another Teen Movie

    ★★★

  • Shallow Hal

    ½

  • Suicide Club

    ★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★½

  • The Princess Diaries

    ★★★★

  • Legally Blonde

    ★★½

  • Scary Movie 2

    ★½

  • The Fast and the Furious

    ★★½

  • Shrek

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★½

  • Battle Royale

    ★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★

  • A Dog's Will

    ★★★★★

  • Scary Movie

    ★★★

  • Scream 3

    ★½

  • Girl, Interrupted

    ★★★

  • Stuart Little

    ★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Big Daddy

    ★★½

  • The Virgin Suicides

    ★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • A Bug's Life

    ★★½

  • I Still Know What You Did Last Summer

    ★★★

  • Urban Legend

    ★★½

  • The Parent Trap

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Scream 2

    ★★★

  • Titanic

    ★★★½

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • 101 Dalmatians

  • Matilda

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★

  • Empire Records

    ★★½

  • Se7en

    ★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★½

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • The Hand that Rocks the Cradle

    ★★★

  • Pretty Woman

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Heathers

    ★★★½

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★½

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • White Dog

    ★★★

  • The Funhouse

  • Halloween

    ★★★½

  • Grease

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Taxi Driver

  • Women Reply

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★½