• mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Toc Toc

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Death Note

    ½

  • Thelma

    ★★★½

  • Fireworks

    ★½

  • Naked

    ★★

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • Descendants 2

    ★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Wish Upon

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Everything, Everything

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • You Get Me

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • 1 Mile To You

    ★½

  • Power Rangers

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Internet - The Movie

    ½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Fifty Shades Darker

    ★★

  • The Bar

    ★★★

  • The Space Between Us

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • To the Bone

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • A Dog's Purpose

    ★★

  • My Mom is a Character 2

    ★★½

  • Passengers

    ★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★½

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★½

  • Scream: Halloween Special

    ★★★½

  • It's a Fairy!

    ½

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★

  • Storks

    ★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • When the Bough Breaks

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Bad Moms

    ★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★★★

  • Dear Eleanor

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Porta dos Fundos: Contrato Vitalício

    ½

  • The Purge: Election Year

    ★★½

  • Nerve

    ★★★

  • Adventures in Babysitting

    ★★

  • The Shallows

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★½

  • Be Somebody

    ★½

  • Lights Out

    ★★

  • Now You See Me 2

    ★★★½

  • Me Before You

    ★★½