Sort by

Thurston23 has logged 743 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Airheads

Airheads

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Full Count

Full Count

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Black Hole

The Black Hole

2008
×
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Trailer Park Boys Xmas Special

The Trailer Park Boys Xmas Special

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guest House

Guest House

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Phil

Phil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
Read the review Edit this entry