Thurston23 has logged 46 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Okay Google

Okay Google

2020
×
Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Look Away

Don't Look Away

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare On Elm Street - Bluray Boxset

A Nightmare On Elm Street - Bluray Boxset "Never Sleep Again"

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
6 Days to Air: The Making of South Park

6 Days to Air: The Making of South Park

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
Read the review Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cooties

Cooties

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Smiling Woman

Smiling Woman

2019
×
Read the review Edit this entry