• Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • Hamilton

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Your Girlfriend

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★½

  • Otherhood

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Murder Mystery

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Bare Necessity

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Avengers: Endgame

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Isn't It Romantic

  • The Awakening of the Ants

    ★★★

  • Shakti

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★