pseudonym has logged 41 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Maudie

Maudie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Selma

Selma

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lift

The Lift

2016
×
Edit this entry  
24
For My Mother

For My Mother

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lore

Lore

2012
×
★★
Edit this entry  
19
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Fits

The Fits

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Disfluency

Disfluency

×
★★★½
Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Apart from Everything

Apart from Everything

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★½
Edit this entry  
10
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Election

Election

1999
×
Edit this entry  
07
His Favorite Person

His Favorite Person

2018
×
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fingersmith

Fingersmith

2005
×
Read the review Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Tipping the Velvet

Tipping the Velvet

2002
×
Edit this entry  
02
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Christmas Dumplings

Christmas Dumplings

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry