RSS feed for tiana
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Take Me

Take Me

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Birthmarked

Birthmarked

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
11
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Caroline

Caroline

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Her: Love in the Modern Age

Her: Love in the Modern Age

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Package

The Package

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Edit this entry