RSS feed for ticilahmann
  • The Texas Chain Saw Massacre

    The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★

    is that fat guy okay?

  • Funny Games

    Funny Games

    ★★★★½

    boys will be boys

  • Goodnight Mommy

    Goodnight Mommy

    ★★★★½

    there's no words to describe this movie

  • The Blair Witch Project

    The Blair Witch Project

    bad

  • Diabolique

    Diabolique

    ★★★★½

    justice for moinet

  • A Nightmare on Elm Street

    A Nightmare on Elm Street

    ★★★★

    girl really thought freddy krueger was tinker bell huh

  • mother!

    mother!

    ★★½

    maybe if I didn't know anything about the movie I would have enjoyed it more but anyways Jennifer Lawrence gave some acting in this

  • Raw

    Raw

    ★★★★½

    that's why no one like vegetarians

  • Jaws

    Jaws

    ★★★★½

    rip quint

  • Scream

    Scream

    ★★★★½

    who doesn't love a serial killer who is a cinephile

  • Based on a True Story

    Based on a True Story

    ★★

    this old man is ruined

  • The Babadook

    The Babadook

    ★★★

    I'm just glad that the old lady is alive