• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★★½

  • False Positive

    ★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • A Vida Depois do Tombo

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Locked Down

    ½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Long Toast

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Wild Mountain Thyme

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Over the Moon

    ★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★