Ti has logged 271 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★
Edit this entry  
31
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The First Temptation of Christ

The First Temptation of Christ

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
20
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
Edit this entry  
15
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Edit this entry  
11
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Piercing

Piercing

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Papicha

Papicha

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Pixote

Pixote

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Atonement

Atonement

2007
×
★★½
Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry