Ti has logged 20 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Logan

Logan

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Yellow Night

The Yellow Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Times and Winds

Times and Winds

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
01
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★
Edit this entry