• The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • Scoob!

    ½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Full Force

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Guava Island

    ½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★

  • High Flying Bird

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Vice

    ★½

  • Lover

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bird Box

  • Quién te cantará

    ★★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★

  • Apostle

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • High Life

    ★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Demetri Martin: The Overthinker

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★

  • Cold War

    ★★½

  • Birds of Passage

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Thunder Road

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • Museo

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Black Panther

    ½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½