• Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Hold-Up

    ½

  • The Vengeance II

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Big Pharma: Gaming the System

    ★★★

  • Simply Black

    ★★

  • TFW No GF

    ½

  • France Against the Robots

    ★★★½

  • All Hands on Deck

    ★★★½

  • Cuties

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★½

  • The Irishman

    ★★

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★½

  • South Terminal

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • The Lighthouse

    ★½

  • A Hidden Life

  • Les Misérables

    ★★

  • J'veux du soleil

    ★★

  • Jessica Forever

  • Dead Souls

    ★★★★★

  • Coexister

    ★½

  • So Help Me God

    ★★★

  • 24 Frames

    ★½

  • Barbara

    ★★½

  • Baffie Président

    ★★

  • Brice 3

    ★★½

  • Paterson

    ★★★★

  • Ta'ang

    ★★★★

  • Tartarughe d’acqua

    ★★★

  • The Hateful Eight

  • In Jackson Heights

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★½

  • The Web

    ★★½

  • September 11 - The New Pearl Harbor

    ½

  • 'Til Madness Do Us Part

    ★★★★★

  • Fateful Findings

  • Stranger by the Lake

    ★★★★½

  • Closed Curtain

    ★★★½

  • The Vengeance

    ★★★★★

  • Fucking Kassovitz

    ★½

  • La gueule de l'emploi

    ★★★

  • Le Président

    ★★½

  • Louise-Michel

  • RR

    ★★★½

  • Persepolis

    ★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

  • Les Paradis perdus

    ★★★½

  • Pusher III

  • Pusher II: With Blood on My Hands

  • Prayers for Refuseniks

    ★★★

  • Looney Tunes: Back in Action

  • The Gleaners and I: Two Years Later

    ★★★★

  • Tie Xi Qu: West of the Tracks

    ★★★★★

  • *Corpus Callosum

    ★★★

  • On Hitler's Highway

    ★★★½

  • How High

    ½

  • Tanguy

  • A.I. Artificial Intelligence

    ½

  • Alice in Mobile's wonderland

    ★★★½

  • The Gleaners and I

    ★★★★½

  • The 13th Warrior

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • eXistenZ

    ★★★

  • An Autumn Tale

    ★★★★½

  • Knock Off

    ★★★

  • The Celebration

  • I Stand Alone

  • Starship Troopers

    ★★½