Sort by

tiff has logged 127 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★½
Edit this entry  
08
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Birds

The Birds

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry