• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★

  • House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★½

  • The Humans

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Respect

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • Lamb

    ★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Val

    ★★★

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

    ★★

  • CODA

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things