Sort by

Jason has logged 237 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ritz

The Ritz

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Down to Their Last Yacht

Down to Their Last Yacht

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Affairs of Martha

The Affairs of Martha

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big City Blues

Big City Blues

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bless Their Little Hearts

Bless Their Little Hearts

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Catch Us If You Can

Catch Us If You Can

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
She-Devil

She-Devil

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Affairs of Dobie Gillis

The Affairs of Dobie Gillis

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ladies of Leisure

Ladies of Leisure

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Portrait of Jennie

Portrait of Jennie

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ex-Lady

Ex-Lady

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Girl from Missouri

The Girl from Missouri

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Side Streets

Side Streets

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lilly Turner

Lilly Turner

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Girl from 10th Avenue

The Girl from 10th Avenue

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eve Knew Her Apples

Eve Knew Her Apples

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Morning Glory

Morning Glory

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Employees' Entrance

Employees' Entrance

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Indiscretion of an American Wife

Indiscretion of an American Wife

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beauty and the Boss

Beauty and the Boss

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Union Depot

Union Depot

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jewel Robbery

Jewel Robbery

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
One Way Passage

One Way Passage

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Down the Stretch

Down the Stretch

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil Is a Sissy

The Devil Is a Sissy

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry