• Purple Hearts

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Weekend Away

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • The Lost Daughter

  • Dune

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • The Gray

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • I Care a Lot

    ★★

  • Tenet

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Little Women

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Boat

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★½

  • Unsane

    ★★★

  • Love, Simon

  • Annihilation

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Please Stand By

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Lady Bird

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • God's Own Country

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Ballerina

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★½