• Cats

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Glass

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Look Away

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Halloween

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nun

    ½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Cam

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Ocean's Eight

  • Mirai

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Rampage

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Death Wish

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

  • Searching

    ★★★

  • Fifty Shades Freed

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Downsizing

    ★★½

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★