Sort by

Tima has logged 63 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mirai

Mirai

2018
×
Edit this entry  
08
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
Edit this entry  
08
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
18
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ma

Ma

2019
×
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tangled

Tangled

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
Sabrina

Sabrina

1954
×
Edit this entry  
31
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
07
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Edit this entry  
17
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
Read the review Edit this entry