Sort by

timcarrey has logged 35 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★½
Edit this entry  
27
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
All in Good Taste

All in Good Taste

1983
×
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer Help Us

Jennifer Help Us

2014
×
★★
Edit this entry  
22
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Silence of the Sea

The Silence of the Sea

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Solaris

Solaris

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Adam's Apples

Adam's Apples

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Kin-dza-dza!

Kin-dza-dza!

1986
×
★★½
Edit this entry  
04
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry