Timcop has logged 29 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wrong

Wrong

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casa De Mi Padre

Casa De Mi Padre

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cujo

Cujo

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
From Justin to Kelly

From Justin to Kelly

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
88 Minutes

88 Minutes

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Cuba Crossing

Cuba Crossing

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hit!

Hit!

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Snitch

Snitch

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry