Sort by

Timcop has logged 28 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Year of the Dragon

Year of the Dragon

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
if....

if....

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry