Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Good Morning

Good Morning

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Feed the Freaks

Don't Feed the Freaks

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Children's Toys

Children's Toys

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
No Monsters

No Monsters

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Being Pretty

Being Pretty

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Among Us

Among Us

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Baby's Meal

Baby's Meal

1895
×
Edit this entry  
12
The Sprinkler Sprinkled

The Sprinkler Sprinkled

1895
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
Edit this entry  
12
L'arrivée en voiture

L'arrivée en voiture

1896
×
Edit this entry  
12
Départ en voiture

Départ en voiture

1896
×
Edit this entry  
12
Partie de tric-trac

Partie de tric-trac

1895
×
Edit this entry  
12
Bains en mer

Bains en mer

1897
×
Edit this entry  
12
Partie de boules

Partie de boules

1896
×
Edit this entry  
12
Boat Leaving the Port

Boat Leaving the Port

1895
×
Edit this entry  
12
Retour d’une promenade en mer

Retour d’une promenade en mer

1896
×
Edit this entry  
12
Le goûter des bébés

Le goûter des bébés

1897
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Childish Quarrel

Childish Quarrel

1896
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Monkeyshines, No. 2

Monkeyshines, No. 2

1890
×
Edit this entry  
12
Monkeyshines, No. 1

Monkeyshines, No. 1

1890
×
Edit this entry  
11
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Loop

Loop

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Purl

Purl

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Float

Float

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Wind

Wind

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Marvel: 75 Years, From Pulp to Pop!

Marvel: 75 Years, From Pulp to Pop!

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mickey's Rival

Mickey's Rival

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Model Citizen

Model Citizen

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Detroit Evolution

Detroit Evolution

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wheels

Wheels

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wings

Wings

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Out

Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry