Tim has logged 66 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sad Hill Unearthed

Sad Hill Unearthed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Bright Lights, Big City

Bright Lights, Big City

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★
Edit this entry  
04
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
22 July

22 July

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Stephanie

Stephanie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Longest Yard

The Longest Yard

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beirut

Beirut

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry